EKOPROJKTOWANIE- Sposób na osiągnięcie celów gospodarki obiegu zamkniętego
Celem szkolenia jest pogłębienie wiedzy na temat projektowania opakowań w kontekście działań UE dotyczących gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) oraz strategii na rzecz tworzyw sztucznych, a także wytycznych określonych w projekcie rozporządzenia w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Wśród wielu działań podejmowanych w celu ograniczania wpływu opakowań/odpadów opakowaniowych na środowisko istotnym elementem jest idea ekoprojektowania (projektowanie zgodne z aspektami ekologicznymi), która staje się obowiązującym standardem.
Nasze ekspertki opowiedzą o tym jak ekoprojektować opakowania tak, by dało się je wykorzystywać w zamkniętym obiegu. Pokażą najlepsze praktyki i najczęstsze błędy przy projektowaniu opakowań z różnych tworzyw.
Dla kogo jest to szkolenie:
Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli producentów materiałów opakowaniowych, opakowań i ich elementów oraz przedsiębiorstw wykorzystujących opakowania do pakowania wyrobów, szczególnie działów tych przedsiębiorstw zajmujących się projektowaniem systemów pakowania, doborem materiałów oraz elementów i działów zajmujących się ochroną środowiska czy gospodarką odpadami (technologów, specjalistów, kierowników, pracowników), a także wszystkich osób zainteresowanych tematyką projektowania opakowań w ujęciu wymagań ochrony środowiska
- Zrozumiesz dlaczego firmy muszą zmienić swoje podejście do opakowań.
- Zdobędziesz informacje na temat głównych wytycznych UE dotyczących ekologicznych opakowań.
- Poznasz kryteria ekoprojektowania określone przez UE.
- Dowiesz się jak wykorzystywać ekologiczne rozwiązania minimalizujące odpady i zanieczyszczenie.
- Zaznajomisz się z procesami zbiórki i zagospodarowania odpadów do dalszego wykorzystania.
- Zrozumiesz istotę i korzyści ekologicznych rozwiązań dla firm, konsumentów i środowiska naturalnego.
- Podczas warsztatów nauczysz się jak zaprojektować ekologiczne opakowanie lub jak zabezpieczyć produkt przed zniszczeniem lub utratą wartości.
Zobacz szczegółowy PROGRAM!
Data szkolenia:
14/05/2024, godz. 10:00-14:00
Miejsce:
Siedziba Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie, III piętro, ul. Zakładowa 4, 62-510 Konin
Zgłoszenie na szkolenie:
Formularz zgłoszeniowy wyślij na adres agnieszka.dixa@arrkonin.org.pl
Termin zgłaszania się mija w dniu 10.05.2024.
Zachęcamy również do wzięcia udziału w bezpłatnym doradztwie!
Jeśli uznasz po szkoleniu, że chcesz zrobić coś więcej dla swojej firmy to zgłoś się na dodatkowe konsultacje na których wspólnie z naszą ekspertką skonsultujesz Twój nowy pomysł, który chciałbyś wprowadzić w firmie.
Doradztwo indywidualne on-line będzie dostępne dla firm w ustalonych wcześniej terminach i godzinach.
Aby zapisać się na doradztwo wystarczy w formularzu zgłoszeniowym na szkolenie – wstawić znak „X” w odpowiednim miejscu.
Warunkiem udziału w doradztwie, jest uczestnictwo w szkoleniu.
Udział w doradztwie jest nieobowiązkowy. Można brać udział tylko w szkoleniu.
Ekspertki prowadzące szkolenie:
Agnieszka Brejdak
Ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w raportowaniu niefinansowym, tworzeniu strategii biznesowych oraz ich adaptacji do zasad zrównoważonego rozwoju, ekoprojektowania, a także transformacji firm w kierunku GOZ.
Posiada bogate, międzysektorowe doświadczenie zawodowe zdobyte w pracy dla dużych spółek giełdowych, organizacji pozarządowych, uczelni wyższych i sektora publicznego. Współpracuje z wieloma interesariuszami oraz kadrą kierowniczą i zarządami. Od wielu lat pełni funkcję eksperta dla różnych organizacji i instytucji, w tym UNIDO, EnAct SDGs gdzie współpracuje z profesjonalistami w zakresie zielonej i cyfrowej transformacji.
Dodatkowo, aktywnie uczestniczy w pracach zespołu KIS7 Ministerstwa Rozwoju i Technologii, koncentrując się na obszarach związanych z ekoprojektowaniem i gospodarką o obiegu zamkniętym.
Działa również w organizacjach charytatywnych, zarządzając międzynarodowymi programami grantowymi. Realizowała wiele projektów międzynarodowych biznesowych i inwestycyjnych
Współzałożycielka Fundacji Ecoloop.
Ekspertka Programu Climate Leadership
Jolanta Okońska-Kubica
Ekspertka z ośmioletnim doświadczeniem z zakresu zrównoważonego rozwoju, GOZ, gospodarki odpadowej, Współtwórca i wieloletni Prezes spółki koordynatora Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowego Klastra Kluczowego. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem z obszaru planowania strategicznego i operacyjnego, projektowania modeli biznesowych i raportowania zgodnie z koncepcją z zrównoważonego rozwoju, ESG i GOZ w międzynarodowej firmie. Koordynator wielu projektów o charakterze zrównoważonym wdrażanych przez małe, średnie i duże firmy z branży chemicznej, recyklingowej, opakowaniowej i odzieżowej.
Przewodnicząca Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej.
Przewodnicząca Grupy Roboczej Ministerstwa Rozwoju i Technologii ds. KIS 7.
Gospodarka o obiegu zamkniętym.
Członek Grupy Roboczej ds. usprawnienia raportowania ESG wśród polskich przedsiębiorstw w Ministerstwie Finansów
Współzałożycielka Fundacji Ecoloop.
Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych!
W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt :
Agnieszka Dixa
📞+48 691-016-104
📧 agnieszka.dixa@arrkonin.org.pl