Neutralność klimatyczna, dekarbonizacja, zrównoważony rozwój, ESG to pojęcia, które coraz częściej pojawiają się w kontekście rozwoju firm i skutecznego zarządzania. Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie w ramach projektu LIFE AFTER COAL PL przygotowała dla przedsiębiorców z Wielkopolski Wschodniej cykl spotkań, w których będziemy starali się przybliżyć i oswoić wszystkie te zagadnienia.

Pierwsze spotkanie pn.: „Neutralność klimatyczna i dekarbonizacja, ESG i Zrównoważona Działalność – jak przygotować MŚP do nadchodzących zmian ?” odbędzie się już 8 marca 2024 r. w siedzibie Agencji Rozwoju Regionalnego S.A w Koninie.

Szkolenie obejmuje:

kompleksowe wprowadzenie w temat nadchodzących zmian dla MŚP i Mikroprzedsiębiorstw:

  • przyczyny i cele dziejącej się już globalnej zmiany formuły działania biznesu na model Zrównoważonej Działalności, czyli dlaczego zmiana jest w praktyce nieunikniona?
  • ramy prawne i obowiązki dla biznesu – jakie wyzwania i oddziaływania na MŚP i Mikroprzedsiębiorstwa jako część łańcucha dostaw przedsiębiorstw objętych obowiązkami tworzy to już teraz.
  • jak MŚP i Mikroprzedsiębiorstwa włączone są w system zbierania danych nt. Zrównoważonej Działalności przez firmy podlegające obowiązkowi raportowania Zrównoważonego Rozwoju.  oraz przygotowywane Europejskie Standardy Raportowania Zrównoważanego Rozwoju dla MŚP)
  • zagrożenia i szanse dla MŚP i Mikroprzedsiębiorstw (sesja analityczna case study na przykładach właściwych dla MŚP i Mikroprzedsiębiorstw)

Rekrutacja na marcowe szkolenie właśnie ruszyła, więc jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o wysyłanie zgłoszeń przez formularz dostępny na stronie: https://forms.gle/UwtoNkzhGEdhK2jz6 w terminie do 4 marca 2024 r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

PROGRAM

Skip to content