Polityka zrównoważonego  rozwoju  w firmach  dotyczy każdego przedsiębiorstwa, gdyż każdy w mniejszym lub większym stopniu korzysta z zasobów naturalnych. Najważniejszym założeniem zrównoważonego rozwoju jest to, żeby przy ciągłym poszerzaniu swojej działalności, nie szkodzić środowisku.

W niektórych branżach nie da się całkowicie wyeliminować niekorzystnych elementów, związanych np. z procem produkcji, jednak duże znaczenie ma przede wszystkim dążenie do redukcji zagrożenia, aby negatywny wpływ na środowisko był jak najmniejszy. Tego typu zmiany wynikają nie tylko z przepisów prawa, ale również są coraz częściej oczekiwane i pożądane przez klientów.

Strategię zrównoważonego rozwoju wdrożyć można bez względu na wielkość przedsiębiorstwa. Opracowanie planu działania oraz stopniowe wdrażanie kolejnych etapów, pozwala małym firmom rozłożyć wydatki w czasie oraz odpowiednio przygotować się do zmian. Należy pamiętać, że do tematu trzeba podejść całościowo, bo to nie tylko wprowadzenie zmian technologicznych, ale również edukacja pracowników polegająca na  zwiększaniu ich świadomości w zakresie konieczności stosowania określonych rozwiązań oraz korzyści, jakie niesie ze sobą zrównoważony rozwój.

O tym jak przygotować firmę do zielonej transformacji i zrównoważonego rozwoju będzie można dowiedzieć się już 4 grudnia 2023 r. podczas spotkania on-line (platforma Zoom) pn.; „Zielone MŚP: Inwestycja w przyszłość”.

Już dziś zarezerwuj czas na spotkanie, podczas którego dowiesz się:

– jakie są obowiązki prawne związane ze zrównoważonym rozwojem mikro, małej i średniej firmy,

– o rozwoju ekoproduktów,

– o relacji z dostawcami, klientami, konsumentami,

– jak wyliczyć ślad węglowy,

– jak przygotować plan dekarbonizacji.

Szczegółowy program spotkania dostępny tutaj.

Czas trwania spotkanie: 10:00 do 12:15

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniu, prześlij wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres: life@arrkonin.org.pl do 30 listopada 2023 r.

Skip to content