Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „ i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” organizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego od 2007 roku.

Celem Konkursu jest promocja regionalnych przedsiębiorstw stosujących innowacyjne rozwiązania w ramach sześciu inteligentnych specjalizacji dla Wielkopolski oraz działań opartych na zastosowaniu wodoru. Nagroda jest wyróżnieniem dla przedsiębiorstw, które stworzyły nowatorskie rozwiązania i wdrożyły je w praktyce. Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców mających siedzibę w Województwie Wielkopolskim.

Laureat otrzymuje:

 • tytuł Laureata Konkursu,
 • nagrodę finansową,
 • statuetkę i dyplom.

Organizator Konkursu zapewnia Laureatom promocję firmy w ramach międzynarodowych wystaw Marki Wielkopolski oraz podczas organizowanych wydarzeń o charakterze gospodarczym przez kolejny pełny rok.

Mając na uwadze innowacyjność zaprezentowanych rozwiązań w obszarach inteligentnych specjalizacji Wielkopolski oraz w obszarze zastosowania technologii wodorowych, znaczących dla konkurencyjności gospodarki, Zarząd Województwa Wielkopolskiego, w porozumieniu z Kapitułą Konkursową, wybrał w edycji 2019 roku, równorzędnych Laureatów wyróżniających się szczególnym potencjałem rozwojowym:

 • Agencję Reklamową Grafiti Sp. z o.o. za Medical Design – projekty na rzecz zmiany wizerunku służby zdrowia.
  Medical Design Studio to nowatorski projekt, którego celem jest redukcja stresu pacjentów, w szczególności dzieci, przebywających w szpitalach, za pośrednictwem grafiki (dekoracja, identyfikacja wizualna, komunikacja, aranżacja pomieszczeń).
 • Fibar Group S.A. za system do zarządzania inteligentnym domem.
  System do zarządzania inteligentnym domem FIBARO, w którym urządzenia komunikują się ze sobą, dzięki temu można w bardzo łatwy sposób kontrolować urządzenia, światła, bramy i rolety, temperaturę w domu, system alarmowy, kamery, system do zraszania ogrodu.
 • Małkowski-Martech S.A. za przeciwpożarową bramę kurtynową elastyczną Marc-Ok.
  Firma rodzinna będąca  producentem bram przeciwpożarowych, stanowiących główny pasywny element zabezpieczeń przeciwpożarowych w wielu budynkach użyteczności publicznej. Oferta firmy kierowana jest przede wszystkim do użytkowników oraz zarządców powierzchni biurowych, handlowo-usługowych, powierzchni przemysłowych, powierzchni magazynowych i zakładów opieki zdrowotnej, apartamentowców i hoteli.
 • Solaris Bus & Coach S.A. za Solaris Urbino 12 Hydrogen – zeroemisyjny autobus miejski z napędem elektrycznym zasilanym z wodorowego ogniwa paliwowego.
  Autobus wodorowy wyposażony jest w ultranowoczesne ogniwo paliwowe, które pełni funkcję miniaturowej elektrowni wodorowej na pokładzie pojazdu. Dzięki zastosowanej technologii autobus ma możliwość pokonania na pojedynczym tankowaniu aż 350 km.

Tegoroczna (2020) edycja Konkursu obejmuje, wzorem roku ubiegłego, dwie kategorie konkursowe: 

 • Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski oraz
 • H₂ Wielkopolska.

Szczegółowe informacje wraz dokumentami do pobrania: www.iw.org.pl

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest wypełnienie wniosku (stanowiącego załącznik do Regulaminu) i przesłanie go w formie elektronicznej na adres: sekretariat.drg@umww.pl w nieprzekraczalnym terminie do 20 listopada 2020 r.


Zapraszamy do konkursu!

Skip to content