Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie w ramach działalności ośrodka Enterprise Europe Network zaprasza na szkolenie pt. „Ulga na działalność badawczo – rozwojową w podatku dochodowym”, które odbędzie się w dniu
16 grudnia 2022
Szkolenie skierowane jest do właścicieli i menadżerów, bez względu na wielkość i profil działalności przedsiębiorstwa.
Korzystając z ulgi B+R przedsiębiorca może dwukrotnie (a w niektórych przypadkach nawet trzykrotnie) odliczyć wydatek poniesiony na rozwój działalności innowacyjnej i zapłacić niższy podatek dochodowy.
Ulgę można rozliczyć do 5 lat wstecz, składając korektę deklaracji CIT/PIT. Przedsiębiorca otrzyma zwrot nadpłaconego podatku w przeciągu kilku miesięcy. Odzyskane środki może zainwestować w dalszy rozwój przedsiębiorstwa.
Skorzystanie z ulgi nie wymaga prowadzenia działań innowacyjnych na skalę światową – wystarczy, że projekty są innowacyjne na skalę przedsiębiorstwa.
Szkolenie wyjaśnia jakie podmioty są uprawnione do korzystania z ulgi badawczo-rozwojowej oraz prezentuje zasady preferencyjnego opodatkowania.
Program szkolenia:
1. Czym jest ulga B+R?
2. Definicja działalności badawczo-rozwojowej
3. Podmioty uprawnione do skorzystania z ulgi B+R
4. Korzyści podatkowe ze stosowania ulgi B+R
5. Rodzaje wydatków kwalifikowanych
6. Rozszerzenie ulgi B+R przez Polski Ład
7. Ewidencja kosztów związanych z działalnością badawczo – rozwojową
8. Dokumentowanie ulgi B+R
9. Rozliczanie ulgi B+R
10. Praktyczne aspekty wdrożenia ulgi B+R w firmie
11. Przykłady zastosowania ulgi B+R
Data szkolenia on-line:
16/12/2022, godz. 10:00-13:00
Miejsce:
Konin, Aleje 1 Maja 7a – CKiS Dom Kultury Oskard, sala multifunkcyjna
Zgłoszenie na szkolenie:
Jeżeli jesteście zainteresowani wzięciem udziału w szkoleniu proszę wysłać Formularz_zgłoszeniowy na adres agnieszka.dixa@arrkonin.org.pl
Termin zgłaszania się mija w dniu 14.12.2022 o godz. 12.00.
Eksperci prowadzący szkolenie:
Olga Janicka – absolwentka Politechniki Poznańskiej, doktorantka Uniwersytetu Łódzkiego. Związana z przemysłem od 2008. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu majątkiem przedsiębiorstw, zespołami ludzkimi oraz spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Swoje doświadczenie budowała realizując liczne projekty inwestycyjnie i restrukturyzacyjne. Od 2019 specjalizuje się w rozliczaniu ulgi badawczo-rozwojowej. Obecnie prowadzi działalność doradczą w tym zakresie.
Dr Joanna Remiszewska–Michalak – fizyk związana z branżą konsultingową. Swoje badania realizowała we współpracy z Uniwersytetem Kalifornijskim w San Diego, Labolatorium Badawczym Marynarki Wojennej. Uczestniczyła i organizowała eksperymenty naukowe m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Krecie, w Kalifornii. Zajmuje się szeroką gamą projektów związanych m.in. z energetyką, FMCG, inżynierią oraz automatyką przemysłową.
Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych!.
Agnieszka Dixa
📞+48 691-016-104
📧 agnieszka.dixa@arrkonin.org.pl