Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie w ramach działalności ośrodka Enterprise Europe Network zaprasza na szkolenie  pt.  „Ulga na działalność badawczo – rozwojową w podatku dochodowym”, które odbędzie się w dniu

16 grudnia 2022

Szkolenie skierowane jest do właścicieli i menadżerów, bez względu na wielkość i profil działalności przedsiębiorstwa.

Korzystając z ulgi B+R przedsiębiorca może dwukrotnie (a w niektórych przypadkach nawet trzykrotnie) odliczyć wydatek poniesiony na rozwój działalności innowacyjnej i zapłacić niższy podatek dochodowy.

Ulgę można rozliczyć do 5 lat wstecz, składając korektę deklaracji CIT/PIT. Przedsiębiorca otrzyma zwrot nadpłaconego podatku w przeciągu kilku miesięcy. Odzyskane środki może zainwestować w dalszy rozwój przedsiębiorstwa.

Skorzystanie z ulgi nie wymaga prowadzenia działań innowacyjnych na skalę światową – wystarczy, że projekty są innowacyjne na skalę przedsiębiorstwa.

Szkolenie wyjaśnia jakie podmioty są uprawnione do korzystania z ulgi badawczo-rozwojowej  oraz prezentuje zasady preferencyjnego opodatkowania.

Program szkolenia:

1.            Czym jest ulga B+R?

2.            Definicja działalności badawczo-rozwojowej

3.            Podmioty uprawnione do skorzystania z ulgi B+R

4.            Korzyści podatkowe ze stosowania ulgi B+R

5.            Rodzaje wydatków kwalifikowanych

6.            Rozszerzenie ulgi B+R przez Polski Ład

7.            Ewidencja kosztów związanych z działalnością badawczo – rozwojową

8.            Dokumentowanie ulgi B+R

9.            Rozliczanie ulgi B+R

10.          Praktyczne aspekty wdrożenia ulgi B+R w firmie

11.          Przykłady zastosowania ulgi B+R

Data szkolenia on-line:

16/12/2022, godz. 10:00-13:00

Miejsce:

Konin, Aleje 1 Maja 7a – CKiS Dom Kultury Oskard, sala multifunkcyjna

Zgłoszenie na szkolenie:

Jeżeli jesteście zainteresowani wzięciem udziału w szkoleniu proszę wysłać Formularz_zgłoszeniowy na adres agnieszka.dixa@arrkonin.org.pl  

Termin zgłaszania się mija w dniu 14.12.2022 o godz. 12.00.

Eksperci prowadzący szkolenie:

Olga Janicka – absolwentka Politechniki Poznańskiej, doktorantka Uniwersytetu Łódzkiego. Związana z przemysłem od 2008. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu majątkiem przedsiębiorstw, zespołami ludzkimi oraz spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Swoje doświadczenie budowała realizując liczne projekty inwestycyjnie i restrukturyzacyjne. Od 2019 specjalizuje się w rozliczaniu ulgi badawczo-rozwojowej. Obecnie prowadzi działalność doradczą w tym zakresie.

Dr Joanna RemiszewskaMichalak – fizyk związana z branżą konsultingową. Swoje badania realizowała we współpracy z Uniwersytetem Kalifornijskim w San Diego, Labolatorium Badawczym Marynarki Wojennej. Uczestniczyła i organizowała eksperymenty naukowe m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Krecie, w Kalifornii. Zajmuje się szeroką gamą projektów związanych m.in. z energetyką, FMCG, inżynierią oraz automatyką przemysłową.

Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych!.

Agnieszka Dixa

📞+48 691-016-104

 📧 agnieszka.dixa@arrkonin.org.pl

Skip to content