W dniach 09-13.06.2019r. Przedstawiciele Województwa Wielkopolskiego wzięli udział w II Forum Regionów w Tokio, w prefekturze Fukushima oraz w Zakładach Produkcji Wodoru w Namie.

Wśród uczestników delegacji był członek Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie Pan Krzysztof Gubański, który uczestniczył w spotkaniu w Zagranicznym Biurze Handlowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz złożył wizytę w JETRO w Tokio, Instytucji Wspierającej Japoński rynek również zagranicą.

W trakcie II Forum odbyła się prezentacja Województwa Wielkopolskiego przez Przewodniczącego delegacji Marszałka Wojciecha Jankowiaka, Subregionu Konińskiego przez Prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego, Wiceprezesa Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. z Konina Krzysztofa Gubańskiego oraz Dyrektora z Firmy Electric Karola Byczyka. Prezentacje dotyczyły działań związanych z Transformacją Subregionu Konińskiego w tym poszukiwanie nowych technologii związanych
z OZE (odnawialne źródła energii) oraz z wykorzystaniem w przyszłości paliwa wodorowego.  Po prezentacjach, które miały miejsce w Ambasadzie RP w Tokio odbyły się spotkania  B2B z przedstawicielami biznesu Japońskiego, którzy są zainteresowani współpracą z polskim rynkiem.

Podczas wizyty w Zakładzie Produkcji Wodoru w Namie koło Fukushimy, uzyskaliśmy informację odnośnie produkcji wodoru, który w pierwszej kolejności w lipcu i w sierpniu 2020 roku podczas Olimpiady w Tokio będzie wykorzystany jako źródło energii dla całego miasteczka Olimpijskiego (docelowa produkcja 900 ton wodoru rocznie). Do produkcji wodoru, metodą elektrolizy, zostanie wykorzystana energia elektryczna pochodząca wyłącznie z OZE (panele fotowoltaiczne).

Dokumentacja fotograficzna z wyjazdu:

Skip to content